пятница, 21 декабря 2018 г.

Спортивна Новорічна ялинка.



21 грудня у Світлодарському НВК відбулося свято радості, здоров’я, новорічних спортивних
привітань.
До нагородження було представлено 50 кращих спортсменів – чемпіонів міста, району,
області, країни. Кожний отримав подарунки від Бахмутської районної державної
адміністрації.




понедельник, 17 декабря 2018 г.

Вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України





З метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності в Світлодарському навчально – виховному комплексі «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І ступеня - гімназія» було проведено тематичні, навчально-виховні заходи, спрямовані на донесення інформації про ті події, виховання патріотизму, підвищення інтересу до історії України в учнів гімназії.








воскресенье, 16 декабря 2018 г.

Інформація щодо виконання Регіонального плану заходів з відзначення в Донецькій області 1030-річчя хрещення Київської Русі – України



Світлодарський навчально – виховний комплекс
«Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І ступеня - гімназія»

За пунктом 4. Тематичні виставки історичної літератури, художніх творів, присвячених історії Русі-України Х-ХІ століття
Назви тематичних виставок
Термін проведення
Загальна кількість відвідувачів за містом / районом / ОТГ / ВЦА
Посилання на сайт, блог закладу освіти (до 2-х посилань від міста / району / ОТГ / ВЦА)
1
Виставка акцент «Православна моя Україна»
Квітень
2018
230

2
Тематична виставка «Русь-Україна – невід’ємна частина європейської християнської цивілізації».
Вересень 2018
150

3
Виставка художніх творів «Хрещення Київської Русі – України»
Жовтень 2018
60 осіб


За пунктом 5.Проведення сті уроків, лекцій, бесід і тематичних заходів, спрямованих на висвітлення життя і діяльності князя Київського Володимира Великого та історії християнства в Україні.

Назви тематичних виставок
Термін проведення
Загальна кількість відвідувачів
1
«Історія України в пам’ятках». Робота з візуальними і писемними джерелами, які зберігають пам’ять про історію України княжа Русь-Україна.
Березень 2018
25
2
Участь у Міжрегіональних історико – культурологічних Борисоглібських читаннях, приурочених до 1030 – річчя хрещення Київської Русі – України. Гмиря Н.О., учитель історії, Кривуля К., учениця 11 класу
Лютий 2018

3
Година духовност «Християнське значення любові до ближніх». Слухачі недільної школа при Свято – Покровському храмі с. Луганське.
Травень
2018
110
4

Заочна подорож «Сторінками історії. Від Кия до Володимира».  Орлова О.А., класний керівник 4-А класу, учитель історії
Вересень
2018
22
5
Круглий стіл «Цікавинки оригінальної літератури княжої Русі-України». Попова А.М., учитель української мови та літератури
Вересень 2018
30
6
Інформаційний дайджест «10 заповідей у моєму житті». Гмиря Н.О., учитель історії

Вересень 2018
17 учнів
7
Виховна година «Історичне минуле нашого народу», Попова А.В., Афанасьєва С.М., куратори 11х класів
12.10.2018
20
8
Урок історії «Володимир Святий в історії нащадків». Зінченко О.М., куратор 9-Б класу
Жовтень 2018
15
9
Година духовного спілкування «Хрещення Русі та його історичне значення». Дяченко І.О., куратор 7-А класу
Листопад 2018
25
10
Діалог з читачем «Хрещення Русі: відгомін далеких подій». Юдіна О.О., учитель української мови та літератури
Листопад 2018
30 учнів
11
Виховна година «Відображення історії Київської Русі в літературних творах та билинах». Філатова О.В., куратор 9-А класу.
03.12.2018
18
12
Година спілкування «Київська Русь. хрещення, християнство». Подкопаєва О.В., куратор 8-Б класу
07.12.2018
14
13
Конкурс «Історичне лото»
Грудень 218
80
14
Урок історії «Володимир Святий в історії нащадків»
Грудень 218
110

Посилання на сайт, блог закладу освіти (до 2-х посилань від міста / району / ОТГ / ВЦА)


За пунктом 6. Творчі конкурси дитячого малюнку, художні експозиції, присвячені історії християнства
Назви творчих конкурсів дитячого малюнку
Термін проведення
Загальна кількість відвідувачів за містом / районом / ОТГ / ВЦА
Посилання на сайт, блог закладу освіти (до 2-х посилань від міста / району / ОТГ / ВЦА)
1
Конкурс малюнків «Святий Миколай»
Грудень 218
110



воскресенье, 25 ноября 2018 г.

Осінь - найяскравіша пора року!


Осінь-це найяскравіша пора року, вона викликає захоплення! Скільки радості приносить її краса! Скільки дарунків і різних щедрот! Наші 1-Б і 1-В клас дуже полюбляють цю пору року. І ось у перші  дні листопада у наших класах відбулося «Свято осені». До нього всі учні класу готувалися дуже ретельно: підготували виставку осінніх композицій – «Дарунки щедрої осені»; зал був оформлений казково: осінні квіти, гірлянди, листочки і дерева, які створили справжню казку. До свята діти вчили вірші та пісні про осінь, готували одяг, танок. Було цікаво і яскраво.




Нова Українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки.


Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатися і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосувати їх у житті.
Світлодарський НВК – це школа, до якої приємно ходити нашим учням. Тут прислухаються до думки дітей, вчать бути відповідальними громадянами. Водночас батькам 1-х класів теж подобається відвідувати цю школу, адже тут панують співпраця та взаєморозуміння.





среда, 14 ноября 2018 г.

До 100 - річчя Національної академії наук України (НАН України)



Національна академія наук України (НАН України) — вища наукова самоврядна організація України, що є найбільшим центром наукових досліджень в Україні. У складі НАН України станом на початок діють 163 наукових установи та 46 організацій дослідно-виробничої бази, в яких працюють 31129 співробітників, в тому числі 15919 наукових працівників, серед яких 2402 доктори наук та 6814 кандидатів наук. До складу НАН України входять 186 дійсних членів (академіків), 361 членів-кореспондентів та 98 іноземні члени. Керівні органи НАН України розташовані у Києві. 
      Українську академію наук засновано за указом гетьмана Павла Скоропадського і урочисто відкрито 14 листопада 1918 року. Її було створено самоврядною установою, яка одразу складалася з 45 установ: 15 інститутів, 14 постійних комісій, 6 музеїв, 2 кабінети, 2 лабораторії, Ботанічний та Акліматизаційний сади, Астрономічна обсерваторія, Біологічна станція, бібліотека, друкарня та архів. 
Першим президентом НАН України став Володимир Вернадський.  Дійсними членами НАН за її статутом можуть бути обрані науковці, які зробили видатний внесок у розвиток певного напрямку науки. Членами-кореспондентами НАН обирають вчених, які збагатили науку визначними здобутками. Іноземними членами НАН можуть бути обрані науковці, які є громадянами інших держав, наукові праці яких визнані міжнародним співтовариством та які здійснили внесок у розвиток міжнародних зв'язків НАН України. Члени НАН України обираються довічно.
Визнаваючи той факт, що сучасне суспільство не може існувати  та  розвиватися без науки,   в Світлодарському НВК дванадцять років тому було створено  НОУ «Пошук». У різних предметних секціях НОУ під керівництвом вчителів займаються учні, які виявляють схильності і бажання до наукової творчості. Діти беруть участь у засіданнях предметних секцій, самостійно поглиблюють знання з обраної галузі науки, техніки, мистецтва. Презентують свої проекти на підсумкових конференціях. Щорічно кращі роботи отримують рекомендації для участі в міських, обласних та міжнародних творчих конкурсах. Дипломи, з якими діти повертаються в рідну школу - висока оцінка роботи НОУ. За останні дроки на підсумкових конференціях було представлено 138 проектів учнів.
Метою такої роботи є всебічна підтримка обдарованої молоді, сприяння активізації та модернізації змісту науково – дослідницької, пошукової, експериментальної та практичної діяльності учнів, впровадження інноваційно – освітніх методів і технологій.    Важливо й те, що ця діяльність орієнтує учнів на майбутній вибір професії .