среда, 14 ноября 2018 г.

До 100 - річчя Національної академії наук України (НАН України)



Національна академія наук України (НАН України) — вища наукова самоврядна організація України, що є найбільшим центром наукових досліджень в Україні. У складі НАН України станом на початок діють 163 наукових установи та 46 організацій дослідно-виробничої бази, в яких працюють 31129 співробітників, в тому числі 15919 наукових працівників, серед яких 2402 доктори наук та 6814 кандидатів наук. До складу НАН України входять 186 дійсних членів (академіків), 361 членів-кореспондентів та 98 іноземні члени. Керівні органи НАН України розташовані у Києві. 
      Українську академію наук засновано за указом гетьмана Павла Скоропадського і урочисто відкрито 14 листопада 1918 року. Її було створено самоврядною установою, яка одразу складалася з 45 установ: 15 інститутів, 14 постійних комісій, 6 музеїв, 2 кабінети, 2 лабораторії, Ботанічний та Акліматизаційний сади, Астрономічна обсерваторія, Біологічна станція, бібліотека, друкарня та архів. 
Першим президентом НАН України став Володимир Вернадський.  Дійсними членами НАН за її статутом можуть бути обрані науковці, які зробили видатний внесок у розвиток певного напрямку науки. Членами-кореспондентами НАН обирають вчених, які збагатили науку визначними здобутками. Іноземними членами НАН можуть бути обрані науковці, які є громадянами інших держав, наукові праці яких визнані міжнародним співтовариством та які здійснили внесок у розвиток міжнародних зв'язків НАН України. Члени НАН України обираються довічно.
Визнаваючи той факт, що сучасне суспільство не може існувати  та  розвиватися без науки,   в Світлодарському НВК дванадцять років тому було створено  НОУ «Пошук». У різних предметних секціях НОУ під керівництвом вчителів займаються учні, які виявляють схильності і бажання до наукової творчості. Діти беруть участь у засіданнях предметних секцій, самостійно поглиблюють знання з обраної галузі науки, техніки, мистецтва. Презентують свої проекти на підсумкових конференціях. Щорічно кращі роботи отримують рекомендації для участі в міських, обласних та міжнародних творчих конкурсах. Дипломи, з якими діти повертаються в рідну школу - висока оцінка роботи НОУ. За останні дроки на підсумкових конференціях було представлено 138 проектів учнів.
Метою такої роботи є всебічна підтримка обдарованої молоді, сприяння активізації та модернізації змісту науково – дослідницької, пошукової, експериментальної та практичної діяльності учнів, впровадження інноваційно – освітніх методів і технологій.    Важливо й те, що ця діяльність орієнтує учнів на майбутній вибір професії .





Комментариев нет:

Отправить комментарий